شوراهای معاونت بین الملل دانشگاه

1- شورای عالی بین الملل سازی دانشگاه

  این شورا با هدف سیاستگذاری و تدوین برنامه های بین الملل سازی دانشگاه تشکیل گردیده است. اعضای شورا شامل افراد حقیقی و حقوقی  می باشند. اعضای حقیقی شورا شامل اساتید و صاحب نظران حوزه های مختلف روابط بین الملل می باشند که با پیشنهاد معاون بین الملل و ابلاغ ریاست دانشگاه منصوب می شوند. اعضاء حقوقی شورا به شرح زیر می باشند:

1- ریاست دانشگاه 
2- معاون بین الملل دانشگاه
3- رییس حوزه ریاست دانشگاه
4- معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه
5- معاون آموزشی دانشگاه
6- معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه
7-مدیر توریسم درمانی دانشگاه


2- شورای آموزش بین الملل

این شورا با هدف ساماندهی روند جذب و آموزش دانشجویان خارجی و تدوین مقطع/رشته های جدید مناسب با نیاز کشورهای دیگر (با هماهنگی وزارت بهداشت) فعالیت می نماید. اعضای شورا شامل افراد حقیقی و حقوقی  می باشند. اعضای حقیقی شورا شامل اساتید و صاحب نظران در حوزه آموزش بین الملل می باشند که با هماهنگی معاونین آموزشی و بین الملل دانشگاه و ابلاغ ریاست دانشگاه منصوب می شوند. اعضاء حقوقی شورا به شرح زیر می باشند:

1- معاون آموزشی دانشگاه
2- معاون بین الملل دانشگاه
3-مدیران تحصیلات تکمیلی علوم پایه و بالینی دانشگاه
4- مدیر اداره کل آموزش دانشگاه
5- روسای دانشکده های مربوطه
6- معاونین آموزش علوم پایه، آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی
7- دبیر هیات ممیزه آموزشی دانشگاه

3- شورای هم اندیشی آموزش بین الملل (با حضور مدیران گروه های آموزشی)

به منظور هماهنگی با گروه های مختلف آموزشی و مراکز تحقیقاتی جهت پذیرش و آموزش دانشجویان خارجی در دانشگاه، به طور پیوسته جلساتی تحت عنوان شورای هم اندیشی آموزش بین الملل برگزار می شود. در این جلسات که با حضور معاون بین الملل دانشگاه، معاون آموزشی دانشگاه و دانشکده های مرتبط تشکیل می گردد، مدیران گروه های مختلف آموزشی علوم پایه و بالینی(به نمایندگی از اعضای هیات علمی گروه) دعوت شده و در خصوص جنبه های مختلف آموزش بین الملل بحث و تبادل نظر صورت می گیرد. جهت امکان اظهار نظر هر یک از دعوت شدگان، در هر جلسه از حداکثر 10 مدیر گروه دعوت بعمل می آید اما در نهایت تمام گروههای آموزشی دانشگاه به دفعات در این جلسات حضور می یابند.
معاونت های آموزشی و بین الملل از نظرات ارزشمند و انتقادات سازنده اعضای محترم هیات علمی و صاحبنظران حوزه آموزشی که به صورت مکتوب و یا شفاهی به اغین معاونت ارسال می گردد مشتاقاته استقبال می نماید.

4-شورای فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی

این شورا به منظور برنامه ریزی و اجرای سیاستهای فرهنگی جهت دانشجویان غیر ایرانی تشکیل گردیده است. برنامه ریزی جهت شناساندن فرهنگ تحصیل و زندگی در ایران و ایجاد محیطی آرام جهت استفاده از امکانات مختلف تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اهداف اصلی شورای فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی است. برقراری تعاملی سازنده و مفید بین دانشجویان ایرانی و دانشجویان پذیرش شده در قالب برنامه آموزش بین الملل، آشنایی دانشجویان خارجی با فرهنگ ایرانی اسلامی و ایجاد زمینه تعاملات فرهنگی سازنده از برنامه های شورای فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی می باشد. اعضای شورای فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی متشکل از مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، معاون بین الملل دانشگاه، مدیر کل تعالی فرهنگی دانشگاه، مدیر فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی، مدیر اجرایی معاونت بین الملل و کارشناس مسئول دانشجویان غیر ایرانی دفتر نهاد مقام معظم رهبری می باشد.
لازم به ذکر است که "مدیریت فرهنگی دانشجویان غیر ایرانی" در حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی با هماهنگی معاونت بین الملل دانشگاه متولی اجرای برنامه های مصوب شورا می باشد. 
 
5- شورای مشاوران دانشجویی معاونت بین الملل دانشگاه

 شورای مشاوران دانشجویی معاونت بین الملل متشکل از دانشجویان علاقه مند و آشنا به یکی از زبانهای خارجی می باشند که با هدف مشاوره در امور مختلف ارتباطات  و آموزش بین الملل با این دمعاونت همکاری می نمایند. این گروه دانشجویی در امور آشناسازی دانشجویان جدید الورود خارجی با شهر شیراز و قسمت های مختلف دانشگاه در بدو ورود و نیز ماههای اول تحصیل همکاری می نماید. مشارکت در برنامه های آشنا سازی اساتید و مهمانان مدعو خارجی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه سمینارها و کنگره ها و نیز همکاری در تهیه کتابچه های راهنما و معرفی دانشگاه با استفاده از زبانهای خارجی از دیگر فعالیتهای شورای مشاوران دانشجویی می باشد. 
معاونت بین الملل دانشگاه از تمامی دانشجویان علاقه مند  که امکان  مکالمه به یکی از زبانهای خارجی را دارند دعوت می نماید به این گروه دانشجویی بپیوندند. ضمنا دانشجویان غیر ایرانی مسلط به زبان فارسی می توانند به عضویت این شورا در آیند. مسئولیت این شورا در حال حاضر به عهده دکتر پیام پیمانی (دانشجوی دکترای تخصصی پژوهشی (Ph.D. by Research) مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت) می باشد. جهت تکمیل فرم همکاری لطفا اینجا را کلیک نمایید. 
نشانی ما: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طبقه ششم، معاونت بین الملل دانشگاه
تلفن تماس: 32122884-071
فاکس: 32356996-071 
پست الکترونیک:
gsia@sums.ac.ir


تمامی حقوق این سایت متعلق به
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.

پیوندهای مفید:
حوزه امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران 
معاونت بین الملل دانشگاه تهران

سایت ملی Education Iran


وبسایت سایر معاونت ها:
معاونت توسعه مدیریت و منابع
معاونت آمورشی

معاونت پژوهشی و فناوری
معاونت فرهنگی و دانشجویی
معاونت درمان
معاونت غذا و دارو
معاونت بهداشتی                                                               
خدمات:
اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
سامانه کارمند
حضور و غیاب کارکنان

فیش حقوقی