چهارمین دوره پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

GSIA

1397-8-1

مراسم معارفه (Orientation) دانشجویان خارجی جدید الورود برنامه آموزش بین الملل (IEP) دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور رییس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جمع استادان و دانشجویان با تبریک آغاز تحصیل این دانشجویان در شیراز، مهد فرهنگ و پایتخت جوانان جهان اسلام، گفت: دوران تحصیل از مهمترین بخش های زندگی و جوانی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 دکتر «علی بهادر» با بیان اینکه این دانشگاه از دانشگاه های برتر علوم پزشکی ایران و منطقه است که نام آشنایی در مجامع بین المللی دارد، افزود: امسال هفتاد و یکمین سالگرد فعالیت این دانشگاه را جشن می گیریم.

او با تبریک به پنجاه دانشجوی خارجی پذیرفته شده در رشته های دکتری عمومی از کشورهای مختلف، بیان کرد: این دانشگاه در طول تاریخ پرثمر و طولانی خود، متخصصان، پزشکان و استادان بسیاری را به ایران و جهان معرفی کرده است، دانشگاه علوم پزشکی شیراز این افتخار را دارد که تعداد زیادی از این افراد به عنوان اعضای هیات علمی دانشگاه، در این مجموعه و دانشگاه های دیگر مشغول به فعالیت هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه سال های زندگی و دوران تحصیل دانشجویان خارجی در شیراز بسیار پراهمیت بوده و این دانشگاه برای ایجاد محیطی امن و حرفه ای تلاش دارد، افزود: دانشجویان عضوی مهم از خانواده دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستند و این دانشگاه تلاش می کند تا پزشکان و دانشمندانی که برای انسانیت ارزش قائل هستند و این آمادگی را دارند که خود را وقف کاهش دردهای بشریت کنند، پرورش دهد؛ انتظار دارم همه تلاش خود را صرف علم آموزی و ارتقای دانشگاه در زمینه علمی کنید و در کنار علم، با مطالعه و ممارست، اصول اخلاق انسانی را در خود تقویت کنید.

دکتر بهادر به دانشجویان خارجی دانشگاه توصیه کرد: تلاش کنید در تمامی کلاس های آموزشی به طور منظم شرکت کرده، به قانون های آموزشی، خوابگاهی و انضباطی احترام بگذارید و یک عضو تاثیرگذار در خانواده دانشگاه علوم پزشکی شیراز باشید.

 او در پایان با آروزی موفقیت برای تمامی دانشجویان، گفت: من اطمینان دارم که در این دانشگاه، دوران پرثمر و خوشایندی را خواهید گذراند.

     

دکتر «نصرالله عرفانی»، معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز ضمن معرفی بخش های مختلف، امکانات و تسهیلات دانشگاه برای دانشجویان خارجی، در حاشیه برگزاری این برنامه، دانشگاه تاکید کرد: در چهارمین دوره پذیرش دانشجوی خارجی شهریه پرداز در دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز برای رشته های دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی قریب به دو هزار درخواست تحصیل دریافت شد که در نهایت ۵۰ نفر پذیرفته شده نهایی، تحصیل خود را از امروز آغاز می کنند.

 او با اشاره به اینکه نخستین ‌دوره پذیرش دانشجویان خارجی در قالب برنامه آموزش بین الملل (IEP) دانشگاه از بهمن سال ۱۳۹۳ و همزمان با تاسیس معاونت بین الملل آغاز شد، افزود: دانشجویان نخستین دوره ورودی هم اکنون دوره فیزیوپاتولوژی را می گذرانند.

 معاون بین الملل دانشگاه تاکید کرد: جذب دانشجوی خارجی شهریه پرداز بخشی از استراتژی بین المللی سازی دانشگاه و وزارت بهداشت است که تاثیر فراوانی بر افزایش اعتبار جهانی و رتبه های بین المللی دانشگاه داشته و نقش موثری در اعتلای بیش از پیش نام شیراز و ایران اسلامی در مجامع بین المللی دارد.

دکتر عرفانی با اشاره به تجربه قریب به چهار ساله دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص ابراز امیدواری کرد که این برنامه هر ساله پربارتر و در حد نام و اعتبار دانشگاه علوم پزشکی شیراز بهتر از پیش برگزار شده و ادامه یابد.

او اضافه کرد: در چهارمین دوره پذیرش دانشجویان خارجی برای سال تحصیلی ۹۷-۹۸ تعداد داوطلبان افزایش قابل توجهی داشت و نزدیک به دو هزار داوطلب از بیش از ۴۵ کشور مختلف تقاضای خود برای تحصیل در رشته های دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را به کمک سیستم آنلاین ثبت درخواست ارسال کردند.

مهندس «مریم دانشمندی» مدیر شبکه و تبلیغات بین الملل معاونت بین الملل دانشگاه نیز با بیان اینکه امسال نیز همچون سالیان گذشته، آغاز تحصیل دانشجویان خارجی برنامه آموزش بین الملل دانشگاه با اجرای برنامه چهار روزه معارفه و آشناسازی (Orientation) این دانشجویان آغاز شد، گفت: این برنامه با مراسم افتتاحیه در حضور رییس و مسوولان دانشگاه در روز اول، آغاز و با تکمیل فرآیندهای نام نویسی رسمی و انتخاب واحد و نیز تور گردشگری شیراز در روز چهارم به پایان می رسد و دانشجویان از روز شنبه آینده در کلاس های درس در دانشکده های مربوطه حضور می یابند.

او افزود: کارگاه های «مقدمه ای بر زندگی در ایران»، «آشنایی با قوانین آموزشی و خوابگاهی»، «تطبیق پذیری و اصول سازگاری با محیط جدید»، «آشنایی با برنامه استاد مشاور و منتورینگ»، و «معرفی اداره امور کنسولی دانشجویان خارجی»، بخشی از کارگاه های این برنامه چهار روزه است.

آئین معارفه دانشجویان خارجی جدید برنامه آموزش بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه، دکتر «نصرالله عرفانی» معاون بین الملل دانشگاه، دکتر «کوروش عزیزی» معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، دکتر «محمدرضا پنجه شاهین» مشاور رئیس دانشگاه، دکتر «اکبر اجرایی» مدیر روابط عمومی دانشگاه و جمعی از روسای دانشکده ها و نیز اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شد.

 

 

 

 


نشانی ما: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طبقه ششم، معاونت بین الملل دانشگاه
تلفن تماس: 32122884-071
فاکس: 32356996-071 
پست الکترونیک:
gsia@sums.ac.ir


تمامی حقوق این سایت متعلق به
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.

پیوندهای مفید:
حوزه امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران 
معاونت بین الملل دانشگاه تهران

سایت ملی Education Iran


وبسایت سایر معاونت ها:
معاونت توسعه مدیریت و منابع
معاونت آمورشی

معاونت پژوهشی و فناوری
معاونت فرهنگی و دانشجویی
معاونت درمان
معاونت غذا و دارو
معاونت بهداشتی                                                               
خدمات:
اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
سامانه کارمند
حضور و غیاب کارکنان

فیش حقوقی