اخبار و اطلاعيه ها

دانشگاه علوم پزشکی شیراز و وزارت بهداشت تاجیکستان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند/دانشگاه علوم پزشکی شیراز پذیرای دانشجویان پزشکی از تاجیکستان می شود

GSIA

1394-6-3

با امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و وزارت بهداشت تاجیکستان، زمینه انتقال دانش و تجربیات این دانشگاه به کشور تاجیکستان بیش از پیش توسعه یافت.

به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر نسیم اولیم اف معاون وزیر بهداشت کشور تاجیکستان و هیئت همراه که از دو روز گذشته به شیراز سفر کرده اند، صبح امروز در دفتر دکتر محمدهادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز حضور یافته و با این دانشگاه تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

دکتر محمدهادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این دیدار با اشاره به نزدیکی های فراوان فرهنگی، زبانی، تاریخی و دینی میان دو کشور ایران و تاجیکستان، گفت: هرچه دو کشور پیشرفت بیشتری داشته باشیم، می توانیم به شکل متحد، این خطه جغرافیایی را که روزگاری سردمدار دانش در جهان بوده، به موقعیت گذشته خود بازگردانیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیرو فرهنگ نبوی است که زکات دانش را ترویج آن می داند، افزود: بنابریان از نظر دینی و اخلافی نیز موظف هستیم که دانش خود را در اختیار شما قرار دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: هم اکنون نیز دانشجویان ممتازی از کشور تاجیکستان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشغول به تحصیل هستند که این سفر، زمینه ساز توسعه این موقیعیت شده و تبادلات فرهنگی کمک می کند تا بتوانیم هر دو روی پای خود ایستاده و اسباب تسلط بیگانگان را برچینیم.

 

دکتر ایمانیه وجود زیرساخت های مناسب، مراکز تحقیقاتی برجسته و اساتید دارای دانش و تجربه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز را بستر مناسبی برای توسعه همکاری ها خواند و گفت: این دانشگاه در زمینه برپایی دوره های بازآموزی برای اساتید علوم پزشکی تاجیکستان نیز آمادگی دارد و امیدواریم دانشجویانی با رشته های بیشتر و مقاطع متنوع تر از تاجیکستان بتوانند در شیراز ادامه تحصیل دهند.

وی توریسم درمانی را زمینه دیگر موجود برای توسعه همکاری ها برشمرد و از پیشنهاد راه اندازی دفتری در شهر دوشنبه برای انتقال بیماران کشور تاجیکستان به شیراز خبر داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: در صورت افزایش حضور دانشجویانی از کشور تاجیکستان در شیراز، امکانات رفاهی و خوابگاهی نیز برای آنان پیش بینی می شود، همچنین برپایی مسابقات ورزشی دانشجویی میان دو کشور و تبادل تیم های ورزشی نیر از دیگر زمینه هایی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

معاون وزیر بهداشت کشور تاجیکستان نیز در این دیدار مقصد اصلی خود و هیئت همراه از سفر به ایران را حضور در شیراز و آشنایی با پیشرفت های پزشکی این شهر از نزدیک عنوان کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز نه تنها در ایران، بلکه در سطح دنیا از شهرت برخوردار بوده و کشور تاجیکستان در چندین زمینه پزشکی مایل به بهره مندی از دانش و تجربیات اساتید این دانشگاه است.

 

دکتر نسیم اولیم اف پیوند کلیه و کبد، چشم پزشکی، جراحی قلب و آنکولوژی را از بسترهای موردنیاز به توسعه همکاری وزارت بهداشت تاجیکستان با دانشگاه علوم پزشکی شیراز برشمرده و افزود: این همکاری هاموجب ارتقای سطح پزشکی در تاجیکستان در آینده نزدیک می شود.

وی شیراز را در همه سطوح پزشکی در سطح بالا ارزیابی نموده و تصریح کرد: به ویژه اعمال جراحی پیوند شیراز در سطح دنیا معرفی شده و نمونه است.

دکتر نصراله عرفانی معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست مشترک، به ارائه تاریخچه ای از دانشگاه علوم پزشکی شیراز پرداخته و گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان یک دانشگاه تیپ یکی کشور، با دارا بودن قریب به 100رشته، 9هزار و پانصد دانشجو داشته، همچنین وجود 17دانشکده، 61مرکز تحقیقاتی و 6مرکز رشد پژوهشی، از دیگر ویژگی های این دانشگاه است که آن را به عنوان قطب جراحی پیوند کبد در خاورمیانه معرفی کرده است.

وی به معرفی برخی رتبه های دانشگاه در عرصه های مختلف پرداخنه و کسب بالاترین رتبه در مقالات منتشر شده ISI در سال 2013 در میان دانشگاه هیا علوم پزشکی کشور، رتبه نخست برگزاری کنفرانس های بین المللی در سال 2013 در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، کسب رتبه سوم کشور در نظان رتبه بندی ESIدرسال 2015میلادی را بخشی از این موفقیت ها خواند.

همچنین واحد دانشگاهی بین الملل علوم پزشکی شیراز با دارا بودن رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی را بستری برای جذب دانشجویانی از کشور تاجیکستان و سایر کشورهای دنیا عنوان کرد که دروس مرتبط به دو زبان انگلیسی و فارسی دراین دانشگاه ارائه می شود.

سایماخ مد اسماعیل اف مدیر مرکز ملی پیوند تاجیکستان نیز در این دیدار با اشاره به انجام هفت مورد پیوند کبد موفق در تاجیکستان با همکاری اعضای تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این موفقیت را زمینه آشنایی هرچه بیشتر کشور تاجیکستان با سطح علمی شهر شیراز در حوزه پزشکی دانسته و گفت: مایلیم دانشجویان زبده و فعال خود را به شهر شیراز بفرستیم تا در دانشگاه علوم پزشکی این شهر تحصیل کرده و این دانش را به عرصه پزشکی تاجیکستان انتقال دهند.

وی یادآور شد: در میان دانشجویان کشور تاجیکستان که به سایر کشورها سفر کرده و ادامه تحصیل داده بودند، دانسجویانی که در دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به ادامه تحصیل شده بودند، از دانش و فرهیختگی بالایی برخوردار هستند.

دیگر اعضای هیئت همراه تاجیکستانی نیز پیشرفت های دانشگاه علوم پزشکی شیراز را انگیزه خود از این سفر عنوان کرده و لزوم توسعه همکاری مشترک را مورد تاکید قرار دادند.

دکتر کوروش عزیزی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اشاره به حضور دانشجویان ممتازی از کشور تاجیکستان در این دانشگاه، برپایی جشنواره های فرهنگی به میزبانی شیراز برای معرفی آداب و سنن مردم تاجیکستان به ایران را زمینه ای برای آشنایی و نزدیکی هرچه بیشتر دو کشور خواند.

 

منبع خبر: وب دا

 
نشانی ما: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طبقه ششم، معاونت بین الملل دانشگاه
تلفن تماس: 32122884-071
فاکس: 32356996-071 
پست الکترونیک:
gsia@sums.ac.ir


تمامی حقوق این سایت متعلق به
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.

پیوندهای مفید:
حوزه امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران 
معاونت بین الملل دانشگاه تهران

سایت ملی Education Iran


وبسایت سایر معاونت ها:
معاونت توسعه مدیریت و منابع
معاونت آمورشی

معاونت پژوهشی و فناوری
معاونت فرهنگی و دانشجویی
معاونت درمان
معاونت غذا و دارو
معاونت بهداشتی                                                               
خدمات:
اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
سامانه کارمند
حضور و غیاب کارکنان

فیش حقوقی