اخبار و اطلاعيه ها

برگزاری سمینار آشنایی با فرصت های مطالعاتی و پژوهشی در آلمان- موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD)

gsia

1394-12-15

 

در راستای سیاست های توسعه روابط بین المللی علمی با دانشگاه های جهان؛ سمینار "آشنایی با فرصت های مطالعاتی و پژوهشی در آلمان – موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD)" در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد. در این سمینار که به همت معاونت بین الملل دانشگاه و همکاری معاونت پژوهشی و مرکز تحقیقات شیمی دارویی و گیاهی تشکیل شد، مسئولین مؤسسه تبادلات آکامیک آلمان (DAAD) به تشریح فرصت های موجود جهت تبادلات علمی با آلمان و حمایت های این مؤسسه از چنین تبادلاتی پرداختند.

اعطای بورسیه های دانشجویی جهت تکمیل پایان نامه های دانشجویی، حمایت از انجام پروژه های مشترک پژوهشی، حمایت از برگزاری دوره های آموزشی مشترک، حمایت مالی از بازدیدهای دانشجویی چند نفره از مؤسسات علمی و دانشگاه های آلمان، حمایت از سخنرانی ها و برگزاری کارگاه های آموزشی اساتید یکی از دو کشور در کشور دیگر و ... از اهم حمایت های موسسه DAAD عنوان شد.

آقای "شرودر" رئیس مؤسسه DAAD در ایران تاکید نمودند که برقراری ارتباط اولیه با دانشگاه ها و موسسات آلمان به عهده اساتید و دانشجویان می باشد و پس از توافق اولیه طرفین، ایشان می توانند برای اخذ حمایت مالی به سایت موسسه DAAD در ایران مراجعه نمایند.

در این سمینار که در دو بخش دانشجویی و هیئت علمی برگزار شد بالغ بر 180 دانشجو و 70 عضو هیئت علمی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز حضور داشتند و در انتهای سمینار به بحث و تبادل نظر با مهمانان سفارت آلمان پرداختند. آقای "کمپر" رایزن فرهنگی سفارت آلمان که در این سمینار حضور داشت ابراز امیدواری کرد توسعه تبادلات علمی بین دانشگاه های ایران  به ویژه دانشگاه های علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز بیش از پیش گسترش یافته و روند صدور ویزا تسهیل گردد.

آقای دکتر عرفانی معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تشریح بخشی از فعالیت های بین المللی دانشگاه در یک سال فعالیت معاونت بین الملل؛ به ویژه در خصوص توسعه آموزش بین الملل و جذب دانشجوی خارجی و تهیه زیرساخت های لازم، با تمرکز بر روی توسعه روابط با دانشگاه های معتبر جهان را به عنوان قدم دوم این معاونت و در اجرای سیاست های بین المللی سازی دانشگاه عنوان کرد. وی اضافه نمود آشنا نمودن اساتید و دانشجویان با فرصت های موجود در دانشگاه های جهان و موسسات حمایت کننده از این تبادلات رویکردی برای توسعه این روابط است. دکتر عرفانی ابراز کرد امیدواری کرد که برقراری تبادلات علمی با دانشگاه های جهان؛ به انتقال دانش و تکنولوژی علمی جدید به کشور و نیز به ارتقای جایگاه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مقوله «دیپلماسی علمی» از طریق اجرای طرح های مشترک پژوهشی بین المللی کمک نماید.

در پایان این همایش در جلسه ای که با حضور آقایان دکتر هاشمی (معاون پژوهشی دانشگاه)، دکتر عرفانی (معاون بین الملل دانشگاه)، آقای دکتر جاسبی (عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات شیمی دارویی و گیاهی) و آقایان "شرودر" (رئیس مؤسسه DAAD در ایران)،"کمپر" (رایزن فرهنگی سفارت آلمان در ایران) و "مالکی" (مشاور DAAD در ایران) تشکیل شد به بحث و تبادل نظر در خصوص شیوه اجرایی توسعه همکاری ها پرداخته شد.

اسلاید های سخنرانی را می توانید از اینجا دانلود کنید.

آدرس دفتر DAAD در ایران: تهران، خیابان دکتر علی شریعتی، خیابان یخچال (روبروی مترو ایستگاه قلهک)، کوچه ی کی نژاد، کوچه اسلامی شرقی، پلاک 10

ایمیل: info@daad-iran.org

وب سایت: http://www.daad-iran.org/

 تلفن: 22649510

 
نشانی ما: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طبقه ششم، معاونت بین الملل دانشگاه
تلفن تماس: 32122884-071
فاکس: 32356996-071 
پست الکترونیک:
gsia@sums.ac.ir


تمامی حقوق این سایت متعلق به
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.

پیوندهای مفید:
حوزه امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران 
معاونت بین الملل دانشگاه تهران

سایت ملی Education Iran


وبسایت سایر معاونت ها:
معاونت توسعه مدیریت و منابع
معاونت آمورشی

معاونت پژوهشی و فناوری
معاونت فرهنگی و دانشجویی
معاونت درمان
معاونت غذا و دارو
معاونت بهداشتی                                                               
خدمات:
اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
سامانه کارمند
حضور و غیاب کارکنان

فیش حقوقی