اخبار و اطلاعيه ها

دومین دوره پذیرش دانشجوی خارجی دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در قالب اجرای برنامه آموزش بین الملل با اجرای برنامه 3 روزه orientation از 23 تا 25 فروردین 1395 در دانشکده پزشکی آغاز شد.

GSIA

1395-2-1

 
استقبال فرودگاهی از دانشجویان خارجی، انتقال و آشناسازی با خوابگاه و محیط اطراف سرآغاز برنامه مزبور بود. مراسم افتتاحیه با سخنرانی نماینده رئیس دانشگاه، دکتر سید ضیاء الدین تابعی چهره برجسته دانشگاه علوم پزشکی، و با معرفی دانشگاه و برنامه های بین المللی سازی آن توسط دکتر نصراله عرفانی معاون بین الملل دانشگاه آغاز گردید. دکتر محمود نجابت معاون آموزشی دانشگاه و سایر مسئولین دانشگاه از دیگر مهمانان مراسم بودند. کارگاه های آموزشی آشنایی با قوانین کنسولی، آشنایی با کوریکولوم قوانین آموزشی، شیوه زندگی در ایران و قوانین پوشش دانشجویی در محیط دانشگاه، تطابق با محیط جدید و مدیریت زمان از اهم کارگاه هایی بود که به زبان انگلیسی در طول برنامه orientation برای این دانشجویان برگزار شد. معرفی دانشجویان به اساتید مشاور خود و نشست صمیمانه این دانشجویان با اساتید مشاور؛ تور آشنایی با دانشکده پزشکی و دانشکده پیراپزشکی و نیز تور شیرازگردی و آشنایی با محیط های آموزشی مرتبط با این دانشجویان از دیگر برنامه های orientation  بود.


 
دانشجویان پذیرش شده از کشور های هند، پاکستان، عراق، تاجیکستان، افغانستان، نپال و کشورهای آفریقایی می باشند که تحصیل خود را به زبان انگلیسی آغاز می کنند. گفتنی است با تعیین ماموریت بین المللی برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز توسط وزارت متبوع و تاسیس معاونت بین الملل دانشگاه در اواخر سال 93، این دومین دوره پذیرش دانشجوی خارجی در قالب برنامه آموزش بین الملل می باشد.


دکتر عرفانی، معاون بین الملل دانشگاه، در مصاحبه با روابط عمومی دانشکده پزشکی ابراز داشت که در برنامه آموزش بین الملل دانشگاه، دانشجویان با ملیت غیرایرانی با پرداخت شهریه پذیرش می شوند و آموزش به زبان انگلیسی می باشد. همزمان با برگزاری کلاس های درس، کلاس های آموزش زبان فارسی نیز به صورت فوق برنامه برای این دانشجویان برگزار می شود، به طوری که در بدو ورود به مراحل بالینی، این دانشجویان کاملا به زبان فارسی نیز مسلط می باشند و می توانند با بیمار ارتباط کلامی برقرار نمایند.

پذیرش درخواست داوطلبان خارجی برنامه آموزش بین الملل از طریق سامانه معاونت بین الملل دانشگاه به آدرس www.gsia.sums.ac.ir صورت می پذیرد. این سامانه بزودی به عنوان سامانه اصلی انگلیسی دانشگاه نیز قابل دسترسی خواهد بود. ایشان افزودند در فراخوان دو ماهه، درخواست های متعددی از 38 کشور مختلف دنیا برای تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارسال گردید که نهایتا منجر به حضور دانشجویان از کشورهای فوق الذکر گردید.
دکتر عرفانی افزودند که با هماهنگی دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی کوریکولوم آموزشی مطابق با تحصیل این دانشجویان ساماندهی شده و با تجربه یکسال و اندی اجرای برنامه آموزش بین الملل، با همکاری موثر اساتید دانشکده پزشکی و پیراپزشکی کیفیت آموزشی نسبت به پذیرش دوره اول به مراتب ارتقا خواهد یافت.


 
ایشان افزودند که بر اساس دستورالعمل های وزارتی، گروه هدف برنامه آموزش بین الملل، اتباع غیرایرانی می باشند و فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیل به کشورهای خود باز می گردند و به ارائه خدمت می پردازند. دکتر عرفانی اشاره کردند که دانشگاه علوم پزشکی شیراز نام آشنایی در مجامع بین المللی دارد و در میان درخواست کنندگان جدید تحصیل در دانشگاه افرادی با ملیت اروپایی و آمریکایی هم حضور دارند.
ایشان ضمن تشریح برنامه های بین المللی سازی آموزش حسب سیاست های دولت، افزودند در سال اول تاسیس معاونت بین الملل در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ایجاد پورتال به زبان انگلیسی، معرفی رشته ها، تبلیغات بین المللی، هماهنگی درون دانشکده ها، تهیه خوابگاه، رفع موانع کنسولی و بازبینی کوریکولوم ها و موارد مشابه در دستور کار این معاونت برای توسعه آموزش بین الملل قرار داشت، و علاوه بر دومین دوره پذیرش دانشجوی خارجی دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، هم اکنون  فراخوان رشته های تحصیلات تکمیلی، تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ نیز بر روی سامانه www.gsia.sums.ac.ir و پورتال ملی Education Iran قرار گرفته است. در سال دوم فعالیت معاونت بین الملل تمرکز بر روی رفع نواقص موجود در حیطه آموزش بین الملل از طریق تعامل هرچه بیشتر با دانشکده ها و گروه های مجری، توسعه روابط بین الملل با دانشگاه های معتبر جهان، رتبه بندی و اعتبار بخشی بین المللی و تبلیغات بین المللی و بازاریابی خواهد بود.
گفتنی است معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز از اسفند 1393 با هدف اجرای سیاست های بین المللی سازی دانشگاه و توسعه آموزش بین الملل تاسیس شد و برنامه آموزش بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری نزدیک معاونت های آموزشی و بین الملل دانشگاه، در بستر دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی موجود در حال اجرا و گسترش می باشد.

 
نشانی ما: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طبقه ششم، معاونت بین الملل دانشگاه
تلفن تماس: 32122884-071
فاکس: 32356996-071 
پست الکترونیک:
gsia@sums.ac.ir


تمامی حقوق این سایت متعلق به
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.

پیوندهای مفید:
حوزه امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران 
معاونت بین الملل دانشگاه تهران

سایت ملی Education Iran


وبسایت سایر معاونت ها:
معاونت توسعه مدیریت و منابع
معاونت آمورشی

معاونت پژوهشی و فناوری
معاونت فرهنگی و دانشجویی
معاونت درمان
معاونت غذا و دارو
معاونت بهداشتی                                                               
خدمات:
اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
سامانه کارمند
حضور و غیاب کارکنان

فیش حقوقی