اخبار و اطلاعيه ها

نشست دانشجویان خارجی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز

maryam daneshmandi

1395-4-1

رئیس دانشگاه در نشست صمیمانه دانشجویان خارجی :
 
دانشجویان خارجی می توانند سفیران خوبی بین ایران و کشورهای خودشان باشند.


همزمان با ماه مبارک رمضان، دانشجویان بورسیه خارجی در نشستی صمیمانه با ریاست و معاونان دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
به گزارش روابط عمومی معاونت بین الملل دانشگاه، دکتر محمد هادی ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در این جلسه ضمن خوشامدگویی به دانشجویان جدیدالورود و تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان؛ خطاب به دانشجویان خارجی ابراز داشتند: شما مهمانان ما هستید و مقدمتان گرامی است؛ امیدوارم که ان شا الله با دانش تخصصی مناسب و خاطره خوش از ایران به کشورهای خودتان بازگردید. تلاش من و همکارانم در بخش های مختلف دانشگاه ارائه آموزش با کیفیت و رفع دغدغه های همه دانشجویان به ویژه دانشجویان خارجی است که به غیر از تحصیل، دغدغه دوری از کشور و خانواده خود را نیز دارند.
دکتر محمد هادی ایمانیه ادامه داد: شما دانشجویان خارجی می توانید سفیران خوبی برای مردم ایران عزیز و مردم کشور خودتان باشید.
معاون بین الملل دانشگاه نیز، تقارن این جلسه با ماه مبارک رمضان را به فال نیک گرفت؛ و گفت: با واگذاری مسوولیت دانشجویان بورسیه خارجی به معاونت بین الملل، از چند ماه قبل در این معاونت تلاش ویژه ای برای رفع مشکلات دانشجویان خارجی دانشگاه آغاز شده است که امیدوارم در سال 95 به نتیجه برسد.
دکتر نصراله عرفانی در ادامه بیان کرد: از زمان آغاز فعالیت معاونت بین الملل اقداماتی جهت بهبود وضعیت این دانشجویان انجام شده تشکیل کمیته اساتید مشاور ویژه دانشجویان خارجی، افزایش حجم خدمات اینترنتی، ساماندهی و تسهیل امور کنسولی دانشجویان خارجی، تشکیل کمیته مشورتی دانشجویان خارجی در معاونت بین الملل و حمایت از انتشار نشریه پرستوی مهاجر ویژه دانشجویان خارجی از این جمله است.


 
معاون بین الملل دانشگاه در این خصوص افزود: برگزاری اردوهایی برای دانشجویان خارجی و تقدیر و تشکر از دانشجویان نمونه در مراسم دانش و پویش از دیگر برنامه هایی بوده که در همین راستا انجام شده است.
دکتر عزیزی معاون دانشجویی، فرهنگی دانشگاه نیز با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، بیان کرد: بررسی مسائل فرهنگی، ورزشی، رفاهی دانشجویان در معاونت دانشجویی، فرهنگی مدیریت می شود. هر چند برخی دانشجویان خارجی در برنامه های فرهنگی و ورزشی فعالانه شرکت می کنند و حتی دارای مقام کشوری هستند؛ ولی انتظار داریم همه دانشجویان خارجی در برنامه های این معاونت مشارکت بیشتری داشته باشند؛ تا بتوانند در این دوران دانشجویی با مشکلات مختلف از جمله دوری از خانواده از طریق فعالیت های فرهنگی و ورزشی به نحو مناسب تری کنار بیایند.
در این نشست خانم حورا عبدالکریم دانشجوی رشته داروسازی و آقای اسماعیل مولایف دانشجوی رشته اتاق عمل به نمایندگی از دانشجویان خارجی مشکلات رفاهی، فرهنگی و آموزشی دانشجویان خارجی را به اطلاع ریاست و معاونان دانشگاه رساندند و مسئولان دانشگاه با ارائه پاسخ به بحث و تبادل نظر پرداختند.


 

 
این برنامه با برگزاری نماز جماعت مغرب و عشاء و صرف افطاری در یک فضای معنوی به پایان رسید.

 
نشانی ما: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طبقه ششم، معاونت بین الملل دانشگاه
تلفن تماس: 32122884-071
فاکس: 32356996-071 
پست الکترونیک:
gsia@sums.ac.ir


تمامی حقوق این سایت متعلق به
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.

پیوندهای مفید:
حوزه امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران 
معاونت بین الملل دانشگاه تهران

سایت ملی Education Iran


وبسایت سایر معاونت ها:
معاونت توسعه مدیریت و منابع
معاونت آمورشی

معاونت پژوهشی و فناوری
معاونت فرهنگی و دانشجویی
معاونت درمان
معاونت غذا و دارو
معاونت بهداشتی                                                               
خدمات:
اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
سامانه کارمند
حضور و غیاب کارکنان

فیش حقوقی