اخبار و اطلاعيه ها

بسترسازی توسعه همکاری های بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کشورهای فرانسه و مجارستان

GSIA

1397-8-9

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سفر به فرانسه، ضمن بازدید از بخش های مختلف آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه «پواتیه»(University of Poitiers)، نسبت به عقد تفاهم نامه همکاری برای توسعه تبادلات علمی با این دانشگاه اقدام کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن دعوت از رئیس دانشگاه پواتیه و رئیس دانشکده پزشکی آن دانشگاه برای سفر به شیراز، در مصاحبه با خبرگزاری ها به پیشینه ارتباطات علمی ایران و فرانسه اشاره کرد و توانمندی های دانشگاه پواتیه و دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نیز سیاست گسترش ارتباطات بین المللی هر دو دانشگاه را زمینه ساز همکاری های مشترک و اجرایی شدن تفاهم نامه مزبور دانست.

 

پرفسور Yves Jean رئیس دانشگاه پواتیه نیز در مصاحبه با خبرگزاری های محلی در مراسم امضای تفاهم نامه، علاقمندی ویژه خود و اعضای هیات علمی دانشگاه را برای توسعه ارتباطات علمی با ایران به ویژه با دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز کرد. 

دکتر «نصرالله عرفانی» معاون بین الملل دانشگاه که در این سفر رئیس دانشگاه را همراهی می کرد، در این خصوص، گفت: این تفاهم نامه همکاری، حوزه های مختلف تبادل علمی از جمله تبادل استاد و دانشجو، همکاری در امور آموزشی و بالینی و نیز پژوهش های مشترک را شامل می شود.

 

دکتر «عرفانی» افزود: با توجه به توانمندی های دانشگاه های پواتیه در جنوب فرانسه، امکان همکاری اساتید در تمامی حوزه ها به ویژه حوزه های روانپزشکی، علوم اعصاب و مطالعات ترک اعتیاد فراهم است و به زودی یک گروه کاری از اساتید و متخصصان مرتبط با این حوزه ها برای توسعه همکاری ها در این خصوص به دانشگاه «پواتیه» سفر می کنند؛ برنامه ریزی برای حضور اساتید و متخصصان دانشگاه پواتیه و آشنایی با امکانات و توانمندی های دانشگاه نیز در دستور کار است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس و معاون بین الملل دانشگاه در جریان سفر خود و با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مجارستان در قالب تیم ایران، در نشست روسای دانشگاه های قرن ۲۱ در بوداپست نیز شرکت کردند.

در این نشست که با موضوع ویژگی های دانشگاه های قرن ۲۱ و با محوریت بحث بین الملل سازی دانشگاه ها برگزار شد، روسای دانشگاه هایی از اروپا، آمریکای جنوبی، استرالیا و آفریقا حضور داشتند و در خصوص بایدها و نبایدهای بین الملل سازی و نقش آن در توسعه دانشگاه ها بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

دکتر «بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز علاوه بر دیدار با روسای برخی دانشگاه های مجارستان، در سفر به شهر «سگد» (Szeged) ضمن بازدید از دانشگاه «سگد» (University of Szeged) در نشست با مسوولان دانشگاه در خصوص توسعه ارتباطات بین المللی رایزنی کرد.

به گفته دکتر «عرفانی» معاون بین الملل دانشگاه و به دنبال رایزنی های صورت گرفته، به زودی تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه «سگد» نیز منعقد می شود.


 
نشانی ما: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، طبقه ششم، معاونت بین الملل دانشگاه
تلفن تماس: 32122884-071
فاکس: 32356996-071 
پست الکترونیک:
gsia@sums.ac.ir


تمامی حقوق این سایت متعلق به
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.

پیوندهای مفید:
حوزه امور بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  
معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران 
معاونت بین الملل دانشگاه تهران

سایت ملی Education Iran


وبسایت سایر معاونت ها:
معاونت توسعه مدیریت و منابع
معاونت آمورشی

معاونت پژوهشی و فناوری
معاونت فرهنگی و دانشجویی
معاونت درمان
معاونت غذا و دارو
معاونت بهداشتی                                                               
خدمات:
اتوماسیون اداری
پست الکترونیک
سامانه کارمند
حضور و غیاب کارکنان

فیش حقوقی